Úvod Šestá nemoc

Šestá nemoc

Jakékoliv onemocnění je nepříjemné pro dospělého člověka, natož pro děti. Když onemocní dítě, rodiče mají o něj pochopitelný strach, bojí se průběhu nemoci i možných komplikací. Někdy jsou zmatení, neví o jakou nemoc se jedná, jak je závažná, jestli je nakažlivá apod. Je dobré mít alespoň základní informace o běžných dětských nemocech, nejdůležitější je však nic nezanedbat a ihned vyhledat lékařskou péči, a to zejména v případě onemocnění kojenců a batolat.

Šestá nemoc patří mezi šest nejběžnějších dětských infekčních chorob, u kterých je typická horečka a kožní vyrážka. Dalšími pěti jsou spalničky, plané neštovice, spála, zarděnky a pátá nemoc. Přestože jsou všechny tyto nemoci nakažlivé, jejich původce je rozdílný. Většinou jde o některý druh viru.


Diskuse (35 komentářů)

Vanda, (27. 06. 2013 14:09) Reagovat
Ty vysoké teploty nás pořádně vyděsili, ale už je to na ústupu, tak snad už bude dobře. Jsem z toho strašně vyčerpaná.
Jana, (03. 10. 2013 09:45) Reagovat
Také nás šestá nemoc neminula, ale hlavně, že už je to za námi. Všem maminkám (samozřejmě i tatínkům), co to teď se svými dítky prožívají, přeji hodně sil.
Kamila, (04. 11. 2013 07:22) Reagovat
Já se o šesté nemoci dozvěděla až z vyprávění kamarádky, a to naše děti byli už velké, takže nám se vyhnula.
Heluš, (17. 02. 2014 12:03) Reagovat
Zdravím všechny! Tak moje 9,5 měsíční dcera to měla také. Teď se chýlíme ke konci. Příznaky sedí úplně přesně. Teploty ke 40°C, které se zlepšily pouze po Nurofenu nebo Paralenu baby - pohotovost (byli jsme na dovolené na horách)- doktor diagnostikoval angínu a dal nám antibiotika. Po 3 dnech vyrážka na bříšku a kolem oušek. Volala jsem naší doktorce - nakonec šestá nemoc.K tomu se v průběhu přidaly nejprve průjem, nevolnost a nakonec zvracení. A to jsme zpočátku mysleli, že to patří k zoubkům.Bylo to strašně vyčerpávající. Přeji ostatním, aby se je to minulo. Těm, co to právě prožívají, přeji hodně sil.
Michaela, (23. 10. 2014 13:20) Reagovat
My jsi tim ted prochazime,nejdrive jsme tez myslely ze to jsou zoubky,rekly nam to na pohotovosti kdyz jsme tam leteli s horeckamy 39 po 4 dnech ustaly a ted mame docela velkou vyrazku.O teto nemoci jsem nemela ani tuseni.Doufam ze to bude v poradku je to me prvni dite a tak trochu panikarim.Je nam teprv 7 mesicu.Rodicum a jejich miminkam preji hodne zdravicka a at se jim to velkym obloukem vyhne..
Wendy, (02. 02. 2015 07:59) Reagovat
Je zajímavé, že co takhle slyším od kamarádek, tak to není tak vzácná nemoc a přesto jsem o ní taky neslyšela, dokud malá neonemocněla. Taky nám nebyl ani rok. A člověk se bojí, to je jasné. Naštěstí jsme to zvládli dobře. Držím všem palečky, aby tuto nemoc překonali co nejrychleji.
Kristýna, (04. 06. 2015 12:48) Reagovat
Právě proděláváme šestou nemoc. Jsme z toho vyčerpané obě - malá i já. Je mi malé strašně líto. také u nás jde o první podobnou nemoc. Naštěstí už teploty klesají, tak snad už nevyletí.
Eva, (30. 08. 2015 12:54) Reagovat
Tak hodně sil. My jsme si jí prošli nedávno. Nic příjemného. Je to náročné období, ale alespoň to bude za vámi.:)
Markéta, (13. 07. 2018 12:09) Reagovat
Malá má druhý den vyrážku. Teploty měla naštěstí jen dva dny. Je jí 17 týdnů, plně kojená, takže nechuť k jídlu nepociťuji.
Bára, (30. 10. 2015 10:22) Reagovat
šestá nemoc teď proběhla u kamarádky, tedy samozřejmě jejího syna. Ani jsem tuhle nemoc neznala a to mám sama malé děti. Někdy je fakt lepší nevědět, jaké všechny nemoci mohou prcka postihnout.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Šestá nemoc.cz
Kontakty