Úvod Šestá nemoc

Šestá nemoc

Jakékoliv onemocnění je nepříjemné pro dospělého člověka, natož pro děti. Když onemocní dítě, rodiče mají o něj pochopitelný strach, bojí se průběhu nemoci i možných komplikací. Někdy jsou zmatení, neví o jakou nemoc se jedná, jak je závažná, jestli je nakažlivá apod. Je dobré mít alespoň základní informace o běžných dětských nemocech, nejdůležitější je však nic nezanedbat a ihned vyhledat lékařskou péči, a to zejména v případě onemocnění kojenců a batolat.

Šestá nemoc patří mezi šest nejběžnějších dětských infekčních chorob, u kterých je typická horečka a kožní vyrážka. Dalšími pěti jsou spalničky, plané neštovice, spála, zarděnky a pátá nemoc. Přestože jsou všechny tyto nemoci nakažlivé, jejich původce je rozdílný. Většinou jde o některý druh viru.


Diskuse (35 komentářů)

Tsira Jirout, (25. 09. 2016 21:26) Reagovat
Dobrý den, podle popisu vypadá to spíš jako planá neštovice. Šestou nemoci dospěli by se neměl nakazit. Jste jistá s diagnozou? Tsira
Lenka, (07. 12. 2016 21:07) Reagovat
maminečky....vrátila se tělesná teplota před výsevem nebo se snižovala postupně s nástupem pupínků?
Jarka, (28. 03. 2017 22:59) Reagovat
Popsala jste presne nemoc Ruka, noha, usta.. tu jsem od syna chytla také a opravdu se zamenuje s anginou a štipkají z toho výsevu nohy a ruce, jakoby jehličky. Jsou z toho ale puchyre, ty se pak olupují. to u seste nemoci neni.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Šestá nemoc.cz
Kontakty