Úvod Šestá nemoc a její prevence

Šestá nemoc a její prevence

Zabránit vniku infekce do organismu je mnohdy těžké. Určitě je nutné dodržovat úzkostnou hygienu, zvláště v péči o kojence a batolata. Všichni, kdo k nim mají přístup, by si měli často mýt ruce, v případě i nepatrného nachlazení používat roušky, nebo být od malého dítěte izolováni.

Jestliže existuje podezření, že v nějakém kolektivu dětí (např. na písku) je někdo nemocný, je dobré se takovému prostředí vyhnoutI. I dítě samotné je nutno udržovat v čistotě, mýt mu ručičky a měnit oblečení i prádlo, se kterým běžně přijde do styku. Protože malé děti často strkají věci do pusinky, doporučuje se jim pořídit snadno omyvatelné hračky, které se po skončení hry uloží do čisté uzavíratelné krabice. Jiné děti by si s hračkami kojence neměly hrát.

Shrnutí:

Šestá nemoc je nejčastější horečnatou infekcí, se kterou se děti do tří let setkávají. Dítě se s nemocí musí vyrovnat samo, stejně jako s jinými virovými nemocemi. Naštěstí má na blízku vždy dostatek pomocníků v podobě lékařů i rodinných příslušníků, kteří dbají na co nejlehčí průběh a zamezení komplikací. Jakmile dítě tuto nemoc prodělá, je už vůči ní imunní.


Diskuse (19 komentářů)

Ivana, (06. 09. 2010 10:29) Reagovat
Nam lekarka povedala, ze je dobre, ked 6. nemoc dieta prekona. Hlavne dievcatko, nie je vystavena nebezpecenstvu v buducnosti pocas tehotenstva. Ja by som v tomto pripade na prevenciu velmi netlacila. Nech si to dieta radsej odtrpi a ma na cely zivot pokoj.
Radka, (11. 07. 2012 08:59) Reagovat
Na tom něco bude. Nelíbí se mi, jak některé matky úzkostlivě brání své miminko, aby někde nechytlo nějakou infekci. snaží se je před vším chránit, a to dítě si pak nevybuduje žádnou imunitu. To je také špatné.
Dagmar, (17. 07. 2013 04:53) Reagovat
To nechápu...Ono je možné šestou nemoc dostat i v dospělosti? Já myslela, že je to výhradně dětská nemoc.
Verča, (20. 08. 2012 06:55) Reagovat
Tak u malého miminka je nutné ho pečlivě bránit před infekcemi. Vždyť i pro dospělého naprosto banální infekce může malé mimiko zabít. Já bych na své miminko nenechala sáhnout nikoho, kdo si neumyje ruce. Jsou mu teprve dva měsíce. Samozřejmě že až bude starší, že už to budu řešit méně, ale zpočátku to chce velkou důslednost.
míša, (04. 09. 2012 10:47) Reagovat
Důslednost ano, ale zase ne přehnanou úzkost. Já myslím, že zase až tak úplně miminka náchylný nejsou. Vždyť dříve se o tom tolik nemluvilo a taky se jim nic nestalo.
Aneta, (06. 09. 2012 06:10) Reagovat
Přesně tak, přehnaná úzkost ničemu neprospívá. Právě jsem těhotná a říkám si, že bych nerada byla tou úzkostnou matkou, která ze všeho dělá problém. Na druhou stranu těžko říct. Možná až se mi miminko narodí, tak budu mluvit jinak.
Martina, (22. 01. 2013 05:34) Reagovat
Tak maminky jsou různé. Říkám si raději přehnanou úzkost než něco zanedbat a pak toho litovat. Znám ale matky, které studují příručky, jak daleko by miminko v konkrétním měsíci vývoje mělo být, a jsou zcela paf, když to tak není. To mi přijde postavené na hlavu. Předpokládaný vývoj je jedna věc, ale brát to jako dogma? Vždyť každé dítě je individuální.
Vendula, (08. 04. 2013 12:53) Reagovat
Moje mamina říká, že celkově ji přijde, že dnešní matky jsou více úzkostlivé. Je to asi tím, že se více věcí ví, ale není dobré to přehánět. Svou úzkost potom zbytečně přenáší na děti...
Iveta, (14. 09. 2012 11:04) Reagovat
My měli od neděle vysoké horečky a vyrážka se nám projevila až dnes v pátek. Malej má skoro 8.měsíců a myslím si, že to taky nepřeháním s hygienou. Samozřejmě jsme čistotní,ale teď už to tak nehrotím, že pokud si někdo neumyje několikrát ruce tak k malýmu nesmí. Ani neví, kde a jak tedy k 6.té nemoci přišel,ale taky si myslím, že je lepší, když si ji teď prodělá a pak bude klid. Samozřejmě to bylo hrozné, protože jak měl vysoké teploty byl strašně ubrečený, což u něj není zvykem,ale snad už to máme za sebou. Aspoň jsme rádi, že víme, že to nebylo od zubů a nebude tedy takto trpět s každým dalším zubem. Hezký den.
Mirka, (20. 12. 2012 15:22) Reagovat
I my jsme nedavno prošly šestou nemocí. Je to náročné pro miminko i pro rodinu, ale pak to zase odezní a dítko je zdravé. Hlavně že tak.
M., (14. 02. 2013 07:32) Reagovat
Šestá nemoc se nám naštěstí vyhnula, ale i jinak jsme prošli s malou všechny typické dětské nemoci.
ANETA, (06. 06. 2013 05:16) Reagovat
Přesně tak - když to není nic horšího. Některé maminky to mají hodně těžké...
Laura, (10. 09. 2013 06:34) Reagovat
Tak máme šestou nemoc úspěšně za sebou. Bylo to náročné, ale tak snad máme na delší dobu z nemocí vyčerpáno.:)
Magda, (09. 07. 2014 10:47) Reagovat
My ji zrovna teď proděláváme. Jsem nevyspalá a úplně zničená, ale vysoké teploty už pomíjí, tak snad to bude konečně dobré.
Jarka, (01. 09. 2014 14:18) Reagovat
Tak ta nás naštěstí minula, a to mám dvě děti. O tom, že nějaká šestá nemoc vůbec existuje jsem se dozvěděla, až když tou nemocí onemocněla kamarádky dcerka. Všem, kteří tím procházejí, přeju pevné nervy a rychlé uzdravení.
Kateřina, (01. 10. 2014 11:38) Reagovat
My jsme také dětství svých ratolestí přežili bez toho, abysme se vůbec dozvěděli, že něco jako šestá nemoc existuje, ale jinak jsme si prošli snad všemi běžnými dětskými nemocemi. Někdy to bylo krušný, ale naštěstí se nám vyhnuli závažnější nemoci. Přeji všem hodně zdravíčka.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Šestá nemoc.cz
Kontakty