Úvod Šestá nemoc

Šestá nemoc

Jakékoliv onemocnění je nepříjemné pro dospělého člověka, natož pro děti. Když onemocní dítě, rodiče mají o něj pochopitelný strach, bojí se průběhu nemoci i možných komplikací. Někdy jsou zmatení, neví o jakou nemoc se jedná, jak je závažná, jestli je nakažlivá apod. Je dobré mít alespoň základní informace o běžných dětských nemocech, nejdůležitější je však nic nezanedbat a ihned vyhledat lékařskou péči, a to zejména v případě onemocnění kojenců a batolat.

Šestá nemoc patří mezi šest nejběžnějších dětských infekčních chorob, u kterých je typická horečka a kožní vyrážka. Dalšími pěti jsou spalničky, plané neštovice, spála, zarděnky a pátá nemoc. Přestože jsou všechny tyto nemoci nakažlivé, jejich původce je rozdílný. Většinou jde o některý druh viru.


Diskuse (35 komentářů)

verča, (15. 08. 2010 17:15) Reagovat
Je to otrava, všude něco číhá. V Motole mi nabídli nějakou imunokúru, nakonec jsme na to použili curenzym. Byl dobrý.
ANEŽKA, (16. 04. 2012 09:35) Reagovat
Co to znamená imonokúra? tedy vím význam toho slova, spíš by mě zajímalo, o kolik procent je pak (cca) pravděpodobnější, že se dítko vyhne šesté nemoci. Díky.
Eva, (07. 01. 2015 09:16) Reagovat
Mě by zajímalo, jak to funguje. To jsou nějaké léky? A hlavně kolik to stojí. Oni děti jsou pořád nemocné (aspoň někdy mám takový pocit), ale to asi k ranému dětství patří.
Sasa, (11. 10. 2011 10:45) Reagovat
Tak to tu čtu a není to podle mě uplně docela jasně pro laika popsané.Nejprve teploty,nebo horečky a za pár dní se vyseje na tělíčko vyrážka, takové skvrnky světle červené barvy,nebo růžové,béžové, my měli po celém břísku a na zádech, ankrku,zasahovaly i do tváře. V momentě kdy se objeví vyrážky už není dítě infekční(prý:o)) a měly by zmizet tak do tří dnů.mazt se prý nemusí ničím, odezní samo.Tak zdraví zdar.
PETRA, (18. 04. 2012 14:02) Reagovat
Mám možná hloupý dotaz: Může se tedy někdo v okolí tohoto miminka nakazit? Třeba jiné a starší dítě?
Veronika, (20. 04. 2012 13:33) Reagovat
Dobrý den,zrovna dnes jsem byla s dcerou u doktorky,měla tři dny teploty a dnes se jí udělala ta vyrážka, tak jsme radši šly. Řekla mi, že na dospělého se to nepřenese, ale na jiné je to přenosné, protože je to dětská nemoc.
Veronika, (20. 04. 2012 13:35) Reagovat
Teď se dívám, že jsem se mi tu vynechaly nějaké slova :-| Měla jsem na mysli, že jiné dítě to chytit může.
PETRA, (08. 06. 2012 13:50) Reagovat
Děkuji za odpověď. Snad se nám to vyhne. CHodím s malým hodně po kamarádkách, které jsou také na mateřské, tak se toho trošku bojím, ale zase ho nechci schovávat doma a snažit se vyhýbat všem lidem. Alespoň si takhle buduje imunitu a snad nic nechytí, zlatíčko moje.
Pavluša, (16. 08. 2013 19:42) Reagovat
právě jsme ve fázi skvrn. A průběh jsme měli jak z učebnice: teplota přesně tři dny a noci (třetí den už přes den ne). Nejdřív mě vyděsila, myslela jsem, že je to k zoubkům /byla až 38/, nakonec mi dnes doktorka stanovila tuto diagnózu. Jediná nepříjemnost průběhu je nevrlé, věčně uplakané dítě, které ani nemá příliš chutě k jídlu a je víc spavé.
Hani, (13. 11. 2012 14:45) Reagovat
Šestá nemoc mě zaskočila...Nevěděla jsem, že něco takového existuje. V nejnižším věku našemu malému pořád něco bylo, ale spíš takové drobnosti. Teď už je mu dva roky a je naštěstí úplně zdravý.
Jana, (04. 04. 2014 06:29) Reagovat
Zrovna nedávno jsme prodělaly šestou nemoc. A do té doby jsem vůbec nevěděla, co to je. Nepamatuju si, že by to mělo nějaké dítě z rodiny. Vysoké teploty mě hodně vyděsily. Naštěstí je to za námi a snad máme s nemocemi na nějakou dobu vybráno.
lena139, (31. 10. 2011 09:57) Reagovat
Tak se musíme přidat mezi vás. Dcera 8 měsíců si teď prodělala šestou nemoc. Začala jen nachlazením, rýmou a zvýšenou teplotou kolem 38st. pak najednou vysoké horečky až ke 40st., tak jsem s ní vyrazila k dr., ta měla podezření na šestou nemoc, ale pro jistotu nás ještě poslala na ušní, tam nic nebylo.Horečky trvaly 3 dny, bylo to strašný, ta bezmoc :oops:, pomohly léky na teplotu po 3h ( Nurofen a Panadol ), začala mi to plivat, tak nastoupily čípky. Do toho jsem do ní potřebovala dostat léky na kašel. Nic nejedla ani nepila, naštěstí ještě kojím, tak to jí šlo :-). Samozřejmě se osypala a byla potvrzena diagnoza. Jsem ráda, že neměla febrilní křeče.Přeju všem maminkám hodně síly při této nemoci a nejlépe ať se vám vyhne:-).
Alena, (11. 06. 2012 08:00) Reagovat
Zdravím, právě procházíme koncem této nemoci :cry: .Moje malá, 8-měsíční holčička to "odstonala" opravdu předpisově - první 4 dny úporné horečky ke 40°C, nechuť k jídlu a únava. Nejsprve jsem myslela, že je to k zoubkům (2 už má a další se prořezávají),ale pak jsem se dočetla o tomto onemocnění...A naprosto přesně se potvrdil celý její průběh. Po 4 dnech horečky ustoupily, malá se osypala ale jen trošku - nejdříve krček, tváře, čelíčko a pak několik pupínků i po tělíčku.. Naštěstí už to odeznívá a dostáváme se pomaličku do normálu, ale s jídlem je to ještě nic moc.. Ještě že pije.. Přeji maminkám úspěšné zdolání této nemoci, která dá zabrat opravdu všem po všech stránkách.. :zzz :roll: Alena
Libuše, (27. 06. 2012 07:41) Reagovat
Tak hlavně, že to máte za sebou. Já se tohoto onemocnění dost obávám, ale snad nás nepostihne.
Klarča, (29. 05. 2013 12:02) Reagovat
Kéž bychom už to měli také za sebou, ale nám ji teprve teď diagnostikovali. Už teď se cítím na pokraji svých sil. Tak snad to rychle uteče a bude zase dobře.
Evka, (11. 07. 2012 16:12) Reagovat
Ahoj všem....Nám ještě není ani 7 týdnů (holčička)....V noci horečka 38,6...Ráno jsem si všimla malých červených teček na chodidlech...Doktorka nabrala krev, výsledky do třech minut v pořádku, výtěr ze zadečku také. Čípky na horečku zabraly téměř hned. Třetí den se udělalo daleko víc teček, chodidla téměř červená, lezlo jí to i na hrudníček...Prý to přejde po pár dnech, nemám si toho všímat.
Hajdi, (15. 08. 2012 06:57) Reagovat
Tak doktoři by měli vědět, co dělají. Bohužel se můžeme setkat s tím, že něco podcení. Také bych nebyla klidná. Jde o malé miminko a to je náchylné. Zvlášť pokud se jí drží teplota, tak bych doktorku otravovala dál.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Šestá nemoc.cz
Kontakty