Úvod Šestá nemoc

Šestá nemoc

Jakékoliv onemocnění je nepříjemné pro dospělého člověka, natož pro děti. Když onemocní dítě, rodiče mají o něj pochopitelný strach, bojí se průběhu nemoci i možných komplikací. Někdy jsou zmatení, neví o jakou nemoc se jedná, jak je závažná, jestli je nakažlivá apod. Je dobré mít alespoň základní informace o běžných dětských nemocech, nejdůležitější je však nic nezanedbat a ihned vyhledat lékařskou péči, a to zejména v případě onemocnění kojenců a batolat.

Šestá nemoc patří mezi šest nejběžnějších dětských infekčních chorob, u kterých je typická horečka a kožní vyrážka. Dalšími pěti jsou spalničky, plané neštovice, spála, zarděnky a pátá nemoc. Přestože jsou všechny tyto nemoci nakažlivé, jejich původce je rozdílný. Většinou jde o některý druh viru.


Diskuse (35 komentářů)

Zuzana, (24. 02. 2016 09:38) Reagovat
Mám se bát šesté nemoci jako těhotná? Mám se sejít s kamarádkou, jejíž dceři končí 6. nemoc, prý už mají jen pár pupínků, že už by neměli být nakažliví. A já jsem ve 30. týdnu a s dvouleťákem. Mám sraz odvolat nebo se nemusím bát? Díky
Marta, (09. 04. 2016 18:21) Reagovat
Šestá nemoc je úspěšně za námi, ale byli to nervy. Strašně jsem to prožívala, vůbec se nevyspala, ještě teď jsem z toho mimo. Snad tomu našemu broučkovi už dlouho nic nebude.
Pavla, (26. 04. 2016 18:05) Reagovat
Matkou se teprve chystám stát, ale musím se přiznat, že o šesté nemoci slyším poprvně, ani kamarádky-matky nic neříkali, tak buď se s nimi nesetkávám tak často, nebo ji neměli nebo mi to nějak uniklo.
Petra, (06. 09. 2016 13:51) Reagovat
První dcera jí prodělala v 8mi měsících- 3dny teplota z toho 39,5 pouze jeden den. Zvládly jsem to s 2ma čípkama. Pak exantém. Celou dobu byla jako že se nic neděje až teprve když měla tu vysokou teplotu tak byla KO. Druhá dcera se dneska vysypala (je jí 10měsíců). Takže jí končíme. Teploty 3dny konstantně 39-41 vůbec to neklesalo pod 38,5. Nurofen zabírá vždycky líp než paralen takže jsem si musela šetřit čas na noc kdy měla i 41,5 a kontrolovala jsem jí kvůli křečím (doma jsem měla diazepam čípky). Byla celkem v pohodě ale moc nejedla a pak i hodně zvracela. Kdybych nevěděla o co jde a neprodělala to s první dcerou tak bych byla asi dost vyděšená. Myslela jsem si hned na začátku že to bude 6nemoc ale teď jí lezou 4stoličky na ráz a to máme už 8 zubů od 4tého měsíce. Pak taky byla 2 dny před horečkama na očkování takže jsem zvažovala i nežádoucí účinek očkování- ale nakonec se potvrdila 6nemoc. Uff už to máme za sebou.
Lada, (18. 09. 2016 16:56) Reagovat
Sestou nemoc chytl muj syn na zacatku zari 2016. Bohuzel tento virus jsem od nej chytla i ja. Mohu rict, ze je to neprijemna bolestiva zalezitost. Nejdrive vysoke horecky, bolest a slabost celeho tela, zimnice, pocity mravenceni koncetin. Po ustupu horecky bolest v krku a vysev vyrazek, vetsinou na koncetinach, na patach, prstech. V krku to vypada jako angina, ale puchyre mate v cele puse , neco jak afty. Asi po 3 dnech ustup puchyru, ktere se zmeni ve tmavou skvrnu a po 14 dnech zmizi. Nejhorsi je, ze leky na toto nejsou.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Šestá nemoc.cz
Kontakty