Úvod Šestá nemoc a její prevence

Šestá nemoc a její prevence

Zabránit vniku infekce do organismu je mnohdy těžké. Určitě je nutné dodržovat úzkostnou hygienu, zvláště v péči o kojence a batolata. Všichni, kdo k nim mají přístup, by si měli často mýt ruce, v případě i nepatrného nachlazení používat roušky, nebo být od malého dítěte izolováni.

Jestliže existuje podezření, že v nějakém kolektivu dětí (např. na písku) je někdo nemocný, je dobré se takovému prostředí vyhnoutI. I dítě samotné je nutno udržovat v čistotě, mýt mu ručičky a měnit oblečení i prádlo, se kterým běžně přijde do styku. Protože malé děti často strkají věci do pusinky, doporučuje se jim pořídit snadno omyvatelné hračky, které se po skončení hry uloží do čisté uzavíratelné krabice. Jiné děti by si s hračkami kojence neměly hrát.

Shrnutí:

Šestá nemoc je nejčastější horečnatou infekcí, se kterou se děti do tří let setkávají. Dítě se s nemocí musí vyrovnat samo, stejně jako s jinými virovými nemocemi. Naštěstí má na blízku vždy dostatek pomocníků v podobě lékařů i rodinných příslušníků, kteří dbají na co nejlehčí průběh a zamezení komplikací. Jakmile dítě tuto nemoc prodělá, je už vůči ní imunní.


Diskuse (19 komentářů)

Adéla, (21. 04. 2015 09:41) Reagovat
Tak je to hodně nepříjemné onemocnění, ale zase ne nijak vážné, spíše náročné, že mimčo je plačtivé, ale vždycky při takovýhle potížích, ať už šest nemoc nebo jiné typické dětské nemoci, si říkám, že je velké štěstí, že to nejsou nějaké vážné choroby.
Marie, (29. 12. 2015 14:52) Reagovat
Šestou nemoc teď prodělává kamarádky malý syn. Mohlo se tím nakazit moje dítko, když jsme byli jen venku s kočárky. Dost ho teď pozoruju, ale snad to bude dobrý.
Oli, (03. 06. 2016 08:22) Reagovat
Nevím, jak velké je tam riziko nákazy, ale držím palce. Ona to asi není až tak vážná nemoc, ale je každopádně nepříjemná a pro maminku psychicky náročná.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Šestá nemoc.cz
Kontakty